Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Geoportal

Treść

Geoportal Biebrzańskiego Parku Narodowego

Geoportal to serwis mapowy umożliwiający dostęp do danych przestrzennych oraz związanych z nimi usług za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Biebrzański GeoPortal prezentuje szeroki zakres danych przestrzennych zgromadzonych przez Park, a także dane udostępniane przez inne instytucje.

System składa się z portalu 2D, 3D i aplikacji mobilnej.

W portalu 2D dane pogrupowane zostały w tematyczne moduły mapowe:

  • moduł ogólny prezentujący podstawowe informacje o obszarze;
  • moduł turystyczny, w którym znajdują się m.in. informacje o szlakach i ścieżkach turystycznych, miejscach sprzedaży biletów, bankomatach, informacje o planowanych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych;
  • moduł środowiskowy prezentujący informacje przyrodnicze o lasach i terenach nieleśnych, o przyrodzie nieożywionej, a także ortofotomapy z różnych lat obejmujące zasięgiem fragmenty Parku.

Aplikacja umożliwia m.in. dodawanie zgłoszeń publicznych, przeprowadzanie analiz przestrzennych, wyszukiwanie obiektów, wydruki, generowanie raportów, wczytywanie na mapę plików w formatach shp, kml i gpx oraz edycję danych.

W portalu 3D prezentowane są dane wysokościowe w postaci Numerycznego Modelu Tereny, Numerycznego Modelu Pokrycia Terenu oraz drzewa i wieże widokowe jako obiekty 3D.

Aplikacja mobilna udostępnia dane turystyczne, które mogą być bardzo przydatne w terenie. Umożliwia nawigację na mapie, rejestrację trasy i jej zapis do pliku kml lub gpx, pomiary na mapie, rejestrację aktualnej pozycji wraz z jej przesłaniem za pomocą sms i poczty elektronicznej, a także dodawanie zgłoszeń publicznych zarejestrowanych zdarzeń.

Będziemy starali się na bieżąco aktualizować dane, tak aby były one wiarygodne i przydatne.

Zapraszamy do korzystania!

www.geoportal.biebrza.org.pl

  • autor: Michał Fabiszewski

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Ustawienia zgód, Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.