Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Stacja meteorologiczna

Treść

Stacja meteo w Szuszalewie

Jednym  z podstawowych zadań projektu „Górna Biebrza” jest rozpoznanie procesów ekologicznych zachodzących w bagiennych ekosystemach nieleśnych, charakterystycznych cech mikroklimatu i jego wpływu na środowisko przyrodnicze, szczególnie na procesy zachodzące w torfowisku. 

W tym celu w dolinie Górnej Biebrzy w okolicy wsi Szuszalewo zainstalowana została automatyczna stacja meteorologiczna rejestrująca co godzinę z dużą dokładnością pomiary takich parametrów jak: wielkość opadów atmosferycznych, temperatura i wilgotność powietrza, temperatura gleby na 5 głębokościach, prędkość i kierunek wiatru, usłonecznienie, wielkość promieniowania słonecznego oraz ciśnienie atmosferyczne. Dokładniejsze poznanie procesów zachodzących w środowisku przyrodniczym pozwoli na planowanie i  prowadzenie działań, które w większym stopniu przyczynią się do jego ochrony.

 

  • autor: Anna Bojsza
  • -

Pogoda w dolinie Górnej Biebrzy

Aktualności

Wydarzenia

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Ustawienia zgód, Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.