Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 23.02, godz 20:40

3°C odczuwalna3°C
979 hPa
2.5 km/h
85%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Policzyliśmy bociany białe

Po przeprowadzeniu pierwszych prac terenowych z zakresu monitoringu przyrodniczego ptaków uzyskano dane o ilości gniazd bociana białego na obszarze Górnej Biebrzy. Zinwentaryzowano zarówno ilość gniazd, jakie bociany założyły na obszarze projektu jak i ilość młodych w poszczególnych gniazdach. Miejscowości, które zostały objęte liczeniem to m.in. Domuraty, Małowista, Trzyrzeczki, Kamienna Stara, Kamienna Nowa, Kropiwno, Jałowo, Szuszalewo, Jastrzębna I, Jastrzębna II, Ostrowie, Nowy Lipsk, Krasnybór, Jasionowo, Krasnoborki, Ostrowie, Harasimowicze, Grzebienie, Butrymowce, Bieniowce, Dubaśno, Chilmony, Koniuszki, Rogożynek, Rogożyn Stary oraz Rogożyn Nowy. W sumie zinwentaryzowano ponad 130 gniazd bociana białego. Ilość młodych jaką stwierdzono w gniazdach wahała się od 1 do 5 młodych. Najczęściej jednak w gniazdach były po 2 lub 3 młode. Prace monitoringowe posłużą do opracowania danych w formie raportu i prowadzone będą w każdym roku trwania projektu.

Tekst: W. Wróblewski

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.