Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 23.02, godz 20:40

3°C odczuwalna3°C
979 hPa
2.5 km/h
85%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

O projekcie i gospodarowaniu wodą na torfowiskach w Sokółce

Tym razem informacją o projekcie podzieliśmy się w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Korzystając z uprzejmości Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Kazimierza Łabieńca uczestniczyliśmy w sesji Rady Powiatu. W jej trakcie zaprezentowaliśmy główne powody i założenia realizacji projektu. Projekt administracyjnie realizowany jest m.in. w gminie Dąbrowa Białostocka, która leży w granicach Starostwa Powiatowego w Sokółce  - stąd nasza inicjatywa. Starostwo jest też partnerem projektu bowiem takie działania jak ewentualna modernizacja ewidencji gruntów na obszarze projektu, przygotowania uproszczonych planów urządzania dla lasów niepaństwowych, wykorzystanie geoportalu, współtworzenie partycypacyjnego modelu zarządzania ochroną przyrody obszaru projektu chcielibyśmy zrealizować we współpracy z Powiatem.

Spotkanie w Starostwie wykorzystaliśmy także do przeprowadzenia warsztatów „Woda dla Natury – czyli jak mądrze gospodarować wodą na torfowiskach”. To z racji tego, że niektóre aspekty gospodarowania wodą na poziomie lokalnym leżą w gestii starostw i niejednokrotnie ich decyzje mogą wpływać na polepszenie lub pogorszenie warunków wodnych na obszarach cennych przyrodniczo. Podobnie jak w Dąbrowie Białostockiej, aspekty formalno prawne realizacji inwestycji na obszarach Natura 2000, w tym konserwacja sieci melioracyjnej, przedstawione zostały przez przedstawiciela RDOŚ z Białegostoku, Pana Grzegorza Piekarskiego, z-cę naczelnika Wydziału ds. Natura 2000. Radni z dużym zainteresowaniem wysłuchali obu prezentacji oraz zadawali pytania odnośnie tworzenia, funkcjonowania i przyszłości obszarów Natura 2000 w granicach powiatu sokólskiego.

Tekst i zdjęcia: A. Wiatr

  • data: 2013-11-29
  • Formalno-prawne aspekty realizacji inwestycji, w tym...
  • W trakcie spotkania w Sokółce
  • W trakcie przezntacji o założeniach projektu i właściwej...
  • data: 2013-11-29

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.