Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Jak gospodarować wodą na torfowiskach?

Kolejne warsztaty o gospodarowaniu wodą na torfowiskach zostały przeprowadzone dla mieszkańców Szuszalewa oraz Grabowa. Spotkanie odbyło się 3 grudnia br. w siedzibie Urzędu Gminy w Dąbrowie Białostockiej. Tym razem spotkanie przebiegło w dyskusyjnej atmosferze bowiem gros areału swoich użytków zarówno mieszkańcy Szuszalewa jak i Grabowa posiadają bezpośrednio w granicach Parku lub w jego najbliższym sąsiedztwie. Jednym z nurtujących problemów gospodarzy jest konserwacja istniejącej lecz nie funkcjonującej sieci melioracyjnej w aspekcie użytkowania łąk.

Wiedząc jak istotna jest gospodarka wodą na torfowiskach oraz fakt, że należy także liczyć się z potrzebami rolników w zakresie użytkowania łąk, w działaniach projektu przewidziano stosowne rozwiązania.  Jedną z propozycji podejścia do tego problemu jest oferta opracowania ekspertyzy gospodarowania wodą, która ustali potrzeby wodne ochrony siedlisk z uwzględnieniem potrzeb ekstensywnej gospodarki.

W spotkaniu wziął udział także Dyrektor Parku Pan Roman Skąpski oraz Z-ca Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Pan Dariusz Lipski, który był gospodarzem spotkania.

W trakcie warsztatów przekazano także inne podstawowe informacje o projekcie.

Tekst i zdjęcia: A. Wiatr

  • data: 2013-12-03
  • W spotkaniu aktywnie uczestniczył Dyrektor Parku Pan Roman...
  • Jednym z elementów spotkania było krótkie badanie ankietowe
  • W trakcie spotkania z mieszkańcami Szuszalewa i Grabowa

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.