Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Przygotowanie do działań technicznych

Projektanci opracowujący dokumentację dla działań technicznych - na budowę infrastruktury turystycznej, remont dróg technologicznych oraz brodów – przejazdów, przystąpili kilka tygodni temu do wykonywania prac terenowych. Jednym z najważniejszych działań w tym zakresie są pomiary terenowe, które umożliwiają zlokalizowanie dróg technologicznych w terenie. Wiele oficjalnych dróg nie jest widoczna na gruncie, figurują natomiast w rejestrach gruntów oraz na mapach. Odszukanie ich w terenie stanowi czasem dużą trudność. Dlatego też konieczne jest niekiedy posługiwanie się sprzętem, umożliwiającym dotarcie do trudno dostępnych i odległych miejsc – w tym przypadku ratrakiem.

Zaplanowane w projekcie remonty istniejących dróg technologicznych umożliwią dotarcie do gruntów, na których wykonywane będą zabiegi odkrzaczania oraz wykaszania bagiennych łąk. Drogi te posłużą także do wywozu pozyskanej biomasy - wyciętych zakrzaczeń wierzby i brzozy oraz skoszonych traw i turzyc.

Tekst i zdjęcia: W. Wróblewski

  • data: 2013-12-13
  • Dzięki pomocy małego ratraka mogliśmy dotrzeć do...

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.