Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Prezentacja wyników badań teledetekcyjnych w Ministerstwie Środowiska


Realizując działania aktywnej ochrony przyrody coraz częściej korzystamy z najnowocześniejszych osiągnięć techniki. Przykładem mogą być metody teledetekcji zastosowane w projekcie, służące m.in. opracowywaniu map roślinności rzeczywistej.

7 kwietnia br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Zespół do spraw infrastruktury informacji przestrzennej w resorcie środowiska. Celem spotkania była prezentacja wyników działania projektu pt. „Numeryczny Model Terenu (NMT) i Numeryczny Model Pokrycia Terenu (NMPT) w oparciu o lotniczy skaning laserowy (ALS) LIDAR” oraz analizę danych na obszarze projektu. Wspólnie z wykonawcą, firmą MGGP Aero przedstawiliśmy założenia projektu, założenia do badań oraz szczegóły dotyczące wykonania numerycznych modeli oraz na ich podstawie, uzupełnionej o badania terenowe, mapy roślinności rzeczywistej doliny Górnej Biebrzy. Spotkanie miało także upowszechnić nowatorskie metody gromadzenia i analizy danych o stanie i zasobach środowiska, które w przeróżny sposób można później wykorzystywać do aktywnej ochrony m.in. tak złożonych układów środowiskowych jak tereny bagienne, doliny rzeczne itp. W spotkaniu udział wzięli zarówno przedstawiciele parków narodowych, regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, lasów państwowych i resortu środowiska.

A. Wiatr

  • Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem
  • Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele rdoś, ALP,...
  • teledetekcja w ochronie przyrody staje się coraz...

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.