Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 23.02, godz 21:30

1°C odczuwalna14°C
978 hPa
0 km/h
91%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Monitoring liczebności żurawia - sezon 2014

W miesiącu wrześniu oraz październiku tego roku przeprowadzono liczenie noclegowisk żurawia. Metodyka, jaką zastosowano podczas liczenia noclegowisk żurawia na obszarze projektu Górnej Biebrzy przeprowadzona została z zasadami określonymi w Monitoringu Noclegowisk Żurawi (MNŻ) – ogólnopolskim programie prowadzonym w celu zinwentaryzowania noclegowisk podczas jesiennej wędrówki tego gatunku  ptaka. Podczas inwentaryzacji szczególną obserwacją objęto noclegowisko w okolicy wsi Chilmony Kolonia oraz Koniuszki, które było zarówno w roku ubiegłym jak i bieżącym miejscem największej koncentracji żurawi na obszarze Górnej Biebrzy. Przebywanie żurawi w grupach liczących od kilku do kilkudziesięciu osobników stwierdzono głównie w pobliżu miejscowości: Ostrowie k/Jastrzębnej, Szuszalewo, Ostrowie k/Kropiwna, Chilmony, Małowista, Kropiwno oraz Koniuszki.  Największą stwierdzoną grupę stanowiło stado liczące 112 osobników (podczas drugiego, środkowego liczenie w dniu 19 września w okolicach wsi Chilmony Kolonia-Koniuszki).

przygotował: W. Wróblewski

foto: P. Tałałaj

  • Obserwowane w dolinie Górnej Biebrzy zlotowiska żurawi...

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.