Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Błąd połączenia z bazą czujników

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 20.10, godz 16:30

18°C odczuwalna24°C
997 hPa
0 km/h
77%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Projekt z wizytą studyjną na Lubelszczyźnie

Obszar Górnej Biebrzy, z uwagi na siedliska przyrodnicze, powiązania sieci rzecznej, ale także strukturę własności ziemi w obrębie obszaru chronionego (ok. 90 % własności prywatnej), jest niezwykle zależny od jakości procesów zewnętrznych, w tym procesów ekonomicznych. Lokalna, surowcowa gospodarka rolna, zmieniająca się wraz z ogólnymi trendami, wzrastające obszarowo gospodarstwa, specjalizujące się niekoniecznie korzystnie z punktu widzenia potrzeby ochrony obszarów naturalnych, mogą wpłynąć na dezintegrację funkcji doliny jako obszaru naturalnego. Celem, który sobie postawiliśmy to stymulowanie zmian w kierunku jak najmniejszych zagrożeń dla naturalnych obszarów w dolinie.

Aby pokazać pozytywne przykłady działalności na rzecz ekologii, dla grupy zainteresowanych mieszkańców i przedstawicieli władz samorządowych zorganizowaliśmy trzydniową wizytę do gospodarstw na Lubelszczyźnie. Motywem przewodnim wizyty była współpraca podmiotów w ramach projektu „Klaster - Dolina ekologicznej żywności”. Widzieliśmy przykłady w różnej skali działalności - od rodzinnych gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych po przedsiębiorstwa, kooperujące z innymi podmiotami, które uzmysłowiły nam, że możliwa jest działalność gospodarcza nie szkodząca środowisku. We wszystkich tych miejscach bez wyjątku dało się ustanowić wspólny mianownik - pasja, przekonanie i ciężka praca twórców przedsiębiorstw.

Galerię zdjęć z wizyty studyjnej autorstwa Krzysztofa Anuszkiewicza, można obejrzeć pod adresem :

https://www.dropbox.com/sc/invjzvqocaqh8u4/AACDeUawZr4imN9oX9UN0FX0a

 

  • autor: Mariusz Siłakowski, Andrzej Grygoruk, Paweł Pawłowski, data: 2016-06-24
  • autor: Mariusz Siłakowski, Andrzej Grygoruk

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.