Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 23.02, godz 20:00

3°C odczuwalna2°C
980 hPa
4.7 km/h
83%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Wizyta pracowników projektu LIFE13 NAT/PL/000050 na Górnej Biebrzy

W dniach 12 i 13 października 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć na obszarze Górnej Biebrzy pracowników innego projektu LIFE+, pn. „Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym doliny Biebrzy. Etap II”, którego lokalizacja obejmuje także obszar Natura 2000 OSO „Ostoja Biebrzańska”, SOO „Dolina Biebrzy” oraz Biebrzański Park Narodowy. Celem projektu w basenie środkowym doliny Biebrzy jest w szczególności poprawa warunków wodnych oraz poprawa stanu cennych siedlisk przyrodniczych i gatunków, które związane są z terenami bagiennymi. Realizowane działania dotyczą m.in. wykupu gruntów, wykonania dokumentacji dla działań technicznych, budowy i modernizacji obiektów hydrotechnicznych, udrażniania koryta rzecznego oraz budowy małej infrastruktury turystycznej.

Wizyta studyjna posłużyła wymianie doświadczeń pomiędzy projektami LIFE+. Obejmowała ona zarówno spotkanie kameralne, jak i wyjazd terenowy, na który składały się m.in. wizyta na kładce w Szuszalewie i Nowym Lipsku, wizyta w miejscach prowadzenia zabiegów ochronnych w okolicy Nowego Lipska oraz wizyta w Ostrowiu na wyremontowanej drodze technologicznej. Spotkanie dało możliwość bezpośredniej dyskusji oraz przedstawienia spostrzeżeń i wypracowania wspólnych rozwiązań związanych z działaniami prowadzonymi przez pracowników obu projektów.

Serdecznie dziękujemy kolegom z projektu LIFE+ w basenie środkowym za wizytę i zapraszamy do częstszych odwiedzin tej części doliny Biebrzy.

 

  • autor: Justyna Pińkowska, data: 2017-11-06
  • autor: Anna Bojsza, Justyna Pińkowska

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.