Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 23.02, godz 21:30

1°C odczuwalna14°C
978 hPa
0 km/h
91%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Przedłużenie projektu LIFE11 NAT/PL/422

Komisja Europejska zaopiniowała pozytywnie wniosek o przedłużenie projektu LIFE+ „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy”. Tym samym zakończenie realizacji projektu przesunięte zostało na 30 marca 2019 roku.

Wydłużony okres trwania projektu pozwoli na kontynuację zabiegów ochronnych, takich jak usuwanie drzew i krzewów, koszenie łąk bagiennych oraz wykonanie działań zmierzających do poprawy stosunków wodnych na cennych przyrodniczo siedliskach otwartych. Kontynuowane będą również prace dokumentujące zmiany zachodzące na torfowiskach – monitoring techniczny oraz przyrodniczy projektu. Ważną częścią realizowanych w tym okresie zadań będzie zapewnienie ochrony priorytetowych siedlisk leśnych „Bory i lasy bagienne” oraz rekompensata za ograniczenie gospodarczego wykorzystania tego typu lasów na gruntach prywatnych. Wznowione zostanie działanie mające na celu zarówno względy edukacyjne, jak i rozwój regionu, a mianowicie budowa ścieżki turystycznej, łączącej już istniejące kładki w Szuszalewie i Nowym Lipsku, wraz z przeprawą promową przez rzekę Biebrzę. Dzięki nowej infrastrukturze spacer „suchą stopą” przez biebrzańskie bagna będzie możliwy na długości około 5 km. Mamy również nadzieję, że dodatkowa atrakcja nieobecna dotychczas nad Biebrzą – pływający pomost umożliwiający przedostanie się na drugi brzeg – zainteresuje turystów do odwiedzenia tej części Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Przed nami 15 miesięcy wzmożonej pracy związanej z realizacją i zakończeniem powyższych oraz innych, przewidzianych w projekcie działań.

  • autor: Anna Bojsza, Justyna Pińkowska, data: 2018-01-08
  • Biebrza na wysokości Kamiennej Nowej
  • Przebieg nowej trasy turystycznej na Górnej Biebrzy
  • autor: Anna Bojsza, Justyna Pińkowska

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.