Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Błąd połączenia z bazą czujników

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 20.10, godz 16:30

18°C odczuwalna24°C
997 hPa
0 km/h
77%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Prace na potrzeby ochrony siedlisk hydrogenicznych

Trwają prace na obszarze obrębów Kamienna Nowa oraz Kamienna Stara, które mają na celu zapewnienie potrzeb wodnych siedlisk hydrogenicznych na terenach Biebrzańskiego Parku Narodowego, a tym samym polepszenie stanu ochrony siedlisk i gatunków objętych siecią Natura 2000.

Prace związane z budową obiektów melioracyjnych rozpoczęły się podpisaniem umowy w styczniu 2017 roku. Ich zakres jest mniejszy, niż planowano na początku projektu. Ze względu na długi okres pozyskiwania niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej i projektowej, prace terenowe przesunęły się na termin późniejszy  –  okres nielęgowy ptaków. Trudne warunki, w tym długo utrzymujący się, bardzo wysoki stan wód w połączeniu z niewielkimi jak na okres zimowy, ujemnymi temperaturami spowodowały, że roboty budowlane rozpoczęto w lutym tego roku. Było to możliwe również dzięki przedłużeniu okresu realizacji projektu „Górna Biebrza”. Działania muszą zaś zostać zakończone wraz z nastaniem sezonu lęgowego ptaków.

Inwestycja, poprzez budowę zastawek i progów, przyczyni się do zahamowania procesów degradacyjnych gleb organicznych oraz podniesienia zwierciadła wody gruntowej na cennych przyrodniczo obszarach. Posłuży także, poprzez dualne działanie, do racjonalnego gospodarowania wodą.

  • autor: Justyna Pińkowska, data: 2018-02-12
    • autor: Anna Bojsza
    • autor: Anna Bojsza
    • autor: Anna Bojsza

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.