Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Wersje językowe

Błąd połączenia z bazą czujników

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy nd 20.10, godz 16:30

18°C odczuwalna24°C
997 hPa
0 km/h
77%
0 mm

Treść w lewym panelu

Projekt „Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy” LIFE11/NAT/PL/422 współfinansowany jest przez instrument finansowy LIFE+ Komisji Europejskiej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Biebrzański Park Narodowy.

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Rynek pracy a realizacja działań w projekcie

Jak ukazują dane zbierane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (barometrzawodow.pl) ciągle rośnie udział zawodów deficytowych, w których występują niedobory pracowników. Zarówno w województwie podlaskim, jak i w całej Polsce istnieją poważne problemy ze znalezieniem pracowników. Specyficzna sytuacja na rynku pracy ma swoje odzwierciedlenie w realizacji działań projektowych. Brak jest wykonawców na ogłaszane kilkukrotnie zamówienia publiczne związane z zadaniami ochronnymi, jak wycinanie drzew i krzewów, czy ręczne koszenie. W samym 2017 roku ogłoszono 11 przetargów, z czego tylko jeden w całości (część I, II, III, IV zamówienia) oraz jeden w części (część II zamówienia) zakończyły się podpisaniem umowy i jej realizacją (BIP Biebrzańskiego Parku Narodowego). Niewielkim zainteresowaniem oferentów cieszyło się także, ogłaszane czterokrotnie w trybie przetargu nieograniczonego, zamówienie związane ze wznowieniem działania „Budowa małej infrastruktury  turystycznej”. Obecnie staramy się wdrożyć nie stosowane dotychczas rozwiązania, umożliwiające realizację w jak największym stopniu celów projektu.

  • autor: Justyna Pińkowska, data: 2018-06-11

Wstecz Wstecz

Dane kontaktowe

Osowiec - Twierdza 8
19-110 Goniądz


85 738 06 20
85 738 30 10


faks: 85 738 30 21

Anna.Bojsza@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Godziny otwarcia

Zapraszamy do kontaktu
z nami w godzinach:

8:00 - 15:00

 

Stopka

CC 3.0: Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.